Блог
Вітаємо Вас на блозі компанії "Ваш юрист Купцова"! Тут ми публікуємо поради та іструкції щодо юридичних процедур, думки юристів, нотаріусів та іншу корисну інформацію.

У “Дії” за мною не значиться будинок і земля

“Щойно зареєструвалася в “Дия”, є всі відомості, а за запитом “нерухоме майно” і “земельна ділянка” зазначено, що “немає відомостей” Як це розуміти? Я чула, що якщо будинок і земля десь там не зареєстровані (окрім БТІ), то нібито їх не можна продати тощо. Чи потрібно провести це через Дію?”

З 01 січня 2013 р. запрацював Державний реєстр речових прав на нерухоме майно. У народі це “нотаріальний реєстр”. До нього підключені нотаріуси та реєстратори Центру надання адміністративних послуг. Також цей реєстр у відкритому доступі є в Кабінеті електронних сервісів та в “Дії”.

Документи, оформлені до 01.01.2013 р., є документами старого зразка. Раніше, коли потрібно було щось робити з нерухомістю: продаж, міна, дарування, спадщина, люди йшли до Бюро технічної інвентаризації (БТІ), здавали документи на два тижні та забирали державну реєстрацію.

База БТІ не оцифрована. Немає взаємодії бази БТІ з новим “нотаріальним реєстром”. Тому в “Дії” інформація не відображається.

Чи потрібно переживати, що Ваші документи втратили чинність і Ви не власник будинку та землі? – НІ

Чи потрібно обов’язково вносити інформацію до нового “нотаріального реєстру”? – НІ

Чи можна продати таке майно? – ТАК

АЛЕ!!!

Якщо Ви бажаєте вже зараз продати нерухомість, потрібно зробити такі кроки:

Свернутися до нотаріуса або до юриста з нерухомості за перевіркою Ваших документів. Отримати консультацію, перелік документів для угоди, час для їхнього збору або підготовки. Це потрібно зробити до того, як Ви виставите Ваш об’єкт у продаж, щоб не втратити потенційних покупців.

Які основні нюанси можуть бути:

1) У Вас не присвоєно кадастровий номер або потрібно оновити в базі земельного кадастру інформацію про угіддя. Без цього нотаріус не оформить угоду!”

2) З 01.08.2021 всі технічні паспорти на квартири, будинки, комерційну нерухомість мають бути внесені до Електронного реєстру. Тобто потрібно або виготовити новий техпаспорт, або внести в базу наявний. Без цього нотаріус не оформить угоду!

3) Взяти довідку з БТІ про підтвердження права власності. Без цього нотаріус не оформить угоду!”

Крім усього перерахованого можуть бути питання:

 1. Перейменування вулиці
 2. Виписки
 3. Встановлення меж земельної ділянки, інше

Залишилися питання?

Дзвоніть для отримання детальної консультації: +38 (096) 151 26 49

ЗАЛИШТЕ ЗАПИТ

і отримайте професійну консультацію від наших спеціаліств як можна швидше

  Або зателефонуйте нам за номерами:

  zapyt (096) 151-26-49 (099) 210-47-97 (093) 145-31-51
  ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
  +
  Передзвоніть мені!