Супровід угод в новобудовах
На сьогоднішній день різноманітність типів новобудов задовольнить потреби, бюджет, бажання та мрії будь-якого покупця – житлові комплекси, котеджні містечка (таунхаус, дуплекс, триплекс), заміська нерухомість у житловому кооперативі.
Якщо Ви хочете жити в квартирі - тут ніяк інакше підійде покупка житла в житловому комплексі або житловому кооперативі. Квартира на нижніх поверхах, квартира з чудовим оглядом на двадцятих поверхах, двоярусні пентхауси – все це стає доступним звичайним громадянам.
Покупцям, які мріють «про тихий куточок спокою» в заміському будинку, підійде покупка житла в котеджних містечках — таунхаусах, дуплексах, триплексах. У цьому виді заміської нерухомості крім затишного будинку з каміном, прилягає ділянка землі з місцем для паркування, також тут Ви можете розташувати і обладнати альтанку, мангал, басейн або інші для себе зручності.
Але! Перевернувши та подивившись на інший бік медалі житла Вашої мрії, не можемо не вказати на ризики та негативні наслідки, які не варто упускати.
ЗАЛИШТЕ ЗАПИТ
і отримайте професійну консультацію від наших спеціаліств як можна швидше
(096) 151-26-49 (099) 210-47-97 (093) 145-31-51 |
Супровід угоди "ПІД КЛЮЧ" - від 6000 грн.
Інфраструктура нашої країни росте дуже швидко. Забудовники прагнуть догодити своїм інвесторам вдаючись запропонувати все нові та незвичайні планування та нові види житла. Законодавство, на жаль, не встигає за таким величезним зростанням змін, і безліч видів споруд, а також пропонованих схем забудовників просто не відображено у чинній законодавчій базі України.
Загальноприйнятим побоюванням і ризиком вкладення інвестицій у новобуд є той момент, що забудовники не залучать достатню кількість інвесторів, і таке будівництво зупиниться на багато років або не буде закінчено ніколи. Якщо ж містобудівні умови будівництва, дозвільна документація у забудовника не в порядку, ризик виявитися без житла та без грошей збільшується у рази. Навіть у найнадійніших забудовників об'єкти, в яких є незначні проблеми, здаватимуться в експлуатацію на кілька років довше. З практики юридичних супроводів угод з нерухомістю, з 10 об'єктів, лише 3-4 об'єкти мають достатню кількість документів. Інші приречені бути вічними недобудовами.
Для того, щоб не опинитися у розбитого корита і не інвестувати свої кровно зароблені гроші в довгобуд рекомендується звернутися до юристів з нерухомості, щоб провести аудит земельної ділянки, аудит дозвільної документації (введення в експлуатацію), проектної документації на будівництво, землевпорядної документації, технічних умов, супутніх документів та договорів (договорів про спільну діяльність, договорів оренди, сервітуту, суперфіцію, емфітевзису), схем інвестування у будівництво, документів, пов'язаних із постачанням комунікацій та обслуговуванням об'єктів нерухомості, перевірити репутацію забудовника, підрядника тощо.
Юридичний супровід купівлі нерухомості в новобудові складається з наступних етапів:
- 1 етап
Після того, як Ви визначилися з місцем та вибором нерухомості, бажано не залишати ніяких коштів забудовнику, а спробувати зарезервувати квартиру, будинок, комерційну нерухомість на кілька днів в усному порядку до перевірки ризиків та негативних наслідків купівлі даної нерухомості юристом з новобудов.
Звернувшись до нас, ми надамо перелік документів (пам'ятку), необхідних для аудиту (аналізу) новобудови та аудиту забудовника, які Ви можете зажадати документи та інформацію у менеджера або юриста новобудови самостійно, шляхом переправлення сканів даних документів на адресу нашої електронної пошти, або ж надати контактний номер телефону менеджера або юриста новобудови нам, для витребування юристом необхідних документів та інформації для аудиту об'єкта та аудиту забудовника. У багатьох новобудовах існує практика, коли вони не надають пакет документів та інформацію дистанційно. У такому разі необхідно погодити день та час для візиту покупця з юристом (або юриста самостійно) для вичитування даних документів та витребування інформації у головному офісі відділу продажу.
- 2 етап
Безпосередньо аудит наданих документів та інформації з головного офісу забудовника. Пошук юристом додаткової інформації з інших джерел
На даному етапі юрист переступає до ретельного аналізу всієї документації та інформації, що надійшла. Звіряє законність та справжність документів, наявність необхідних реєстрацій, ліцензій, перевіряє за базами арештів та заборон, перевіряє історію об'єкта та забудовника, зіставляє побажання та обіцянки забудовника з дійсними реаліями у документах. Цей аудит за тимчасовими рамками може проходити день у день (але не менше 5 годин) до 72 годин. (якщо забудовник не надав необхідний пакет документів).
- 3 етап
Юридичний висновок юриста чи юридична експертиза об'єкта нерухомості
Після ретельного аналізу документів та інформації юрист надає Вам повний розгорнутий висновок (висновки) в усному чи письмовому вигляді.
На даному етапі в будь-якому випадку промовляється з клієнтом кожен документ і кожна інформація, що надійшла юристу. Зазначається рівень ризиків та негативних наслідків, відсоткове співвідношення ймовірності настання того чи іншого ризику (малоймовірно, висока ймовірність, тощо) та який масштаб негативних наслідків для інвестора в майбутньому (тривалість введення в експлуатацію, зупинка будівництва тощо).
На даному етапі юрист з інвестором або приходять до висновку, що даний об'єкт має дуже багато значних ризиків та негативних наслідків і приступають до пошуку та аналізу іншої нерухомості, або, у разі малозначних ризиків та негативних наслідків або їх відсутності, переходять до наступного етапу супроводу .
- 4 етап
Аудит схеми інвестування
На сьогоднішній день існують основні схеми інвестування (купівлі нерухомості) в об'єкти, що будуються:
- купівля-продаж безвідсоткових (цільових) облігацій
- купівля-продаж процентних облігацій
- купівля-продаж дисконтних облігацій
- договір купівлі-продажу майнових прав
- форвардний контакт (дериватив)
- попередній договір купівлі-продажу
- обмін (міна) нерухомості
- Договір переуступки майнових прав (цесія)
- Договір про участь у Фонді фінансування будівництва (ФФБ або «ФФБ»)
- Купівля-продаж інвестиційних сертифікатів Фонду операцій з нерухомістю (ФОН)
- Інвестиційний договір на будівництво житла (участь у пайовому будівництві, інше)
- Договір банківського акредитива
- Опційний контакт
- інші
На даному етапі, як і раніше, Ви можете зажадати для узгодження тексту (редакції) договору дистанційно (направивши текст договорів на електронну адресу юриста) або погодити текст договору з юристом у головному офісі забудовника.
- 5 етап
Укладення договору у забудовника або укладання договору у нотаріуса.
Цей етап може бути проміжним перед укладанням основного договору, наприклад, на даному етапі Ви укладаєте попередній договір, а після остаточного будівництва, введення об'єкта в експлуатацію та реєстрації права власності на забудовника підписуєте основний договір купівлі-продажу квартири в новобудові. Або якщо Ви підписуєте договір купівлі-продажу майнових прав на квартиру найчастіше після закінчення будівництва та введення його в експлуатацію, забудовник відразу реєструє право власності на Вас із внесенням відповідних записів в електронному реєстрі — Державному реєстрі речових прав. Залежно від схеми інвестування, якщо надалі потрібно підписувати ще один договір, то Ви його текст погоджуєте з юристом згідно з етапом 4. Якщо ж на даному етапі Ви підписуєте основний договір тоді чекаєте на етап 6.
На етапі 5, юрист звіряє, чи погоджену редакцію надали до підписання, контролює передачу всієї необхідної документації, квитанцій тощо.
- 6 этап
Державна реєстрація права власності покупця (інвестора)
Даний етап забудовники або беруть на себе (оплата може входити у вартість покупки нерухомості або може оплачуватись окремо – у Києві та Київській області це від 800-1500$). На даний момент потрібно враховувати та дізнаватися на самому початку інвестування. Якщо ж забудовник все перебирає, Вам залишається перевірити з юристом справжність і повноту пакета документів, перевірити документи на наявність граматичних помилок. Якщо ж забудовник покладає на Вас місію реєстрації права власності, юрист допоможе зажадати перелік документів, необхідних для реєстрації права власності в електронному реєстрі, та на підставі довіреності провести відповідну реєстрацію та отримання технічного паспорта на нерухомість.
З цього моменту Ви щасливий власник нерухомості у новобудові. Можете підписати договір про участь в ОСББ (укр. «ОСББ») або з відповідною житлово-експлуатаційною організацією. Вирішити з юристом питання з паркуванням (оренда, покупка). Провести ремонт та запросити гостей, відсвяткувати цей Важливий момент у житті кожного покупця – новосілля.