Блог
Вітаємо Вас на блозі компанії "Ваш юрист Купцова"! Тут ми публікуємо поради та іструкції щодо юридичних процедур, думки юристів, нотаріусів та іншу корисну інформацію.

Реєстрація права власності на нерухомість

З січня 2016 року прийнято низку законів і нормативно-правових актів, за якими порядок укладення договорів і реєстрація права власності змінилися.

Відтепер, у разі купівлі нерухомості у забудовника, зареєструвати своє право власності (внести інформацію про нового покупця до електронного реєстру Державного реєстру речових прав) можна як у реєстраційній службі, так і у будь-якого приватного або державного нотаріуса.

Якщо ж Ви укладаєте правочин у нотаріуса, то право власності за новим покупцем нерухомості буде зареєстровано не одночасно при нотаріальному засвідченню/посвідченню договору, а в строк, за який сплачено відповідний адміністративний збір.

На сьогоднішній день дане правило поширюється як для реєстрації права власності на первинне житло, так і при купівлі вторинного житла.

Реєстрація права власності:
протягом 2 год (ставка 5%) - вартість адміністративного збору 6 890 грн.00 коп.
починаючи з третьої години протягом 24 год (ставка 2%) - вартість адміністративного збору 2 756 грн.00 коп.
після 24 год але не більше 2 робочих днів (ставка 1%) - вартість адміністративного збору 1378 грн.00 коп.
починаючи з третього робочого дня але не більше 5 робочих днів (ставка 0,1%) - вартість адміністративного збору 140 грн.00 коп.

Пов'язані послуги:

- Послуги з Виготовлення Оцінки Нерухомості та Майна
- Послуги Юриста з Нерухомості

З вищевказаного видно, що реєстрація права власності НЕ ПРОВОДИТЬСЯ у святкові та вихідні дні. Точкою відрахування строків і, відповідно, вартості йде з моменту реєстрації заяви в електронному реєстрі.

Розглянемо все більш детально на простих прикладах.

Сьогодні Ви купили квартиру. Правовим документом на квартиру у Вас буде договір купівлі-продажу квартири, виготовлений на спеціальних бланках нотаріальних документів з підписом і печаткою нотаріуса.

Ви виявили бажання зареєструвати своє право власності у строк 3-5 днів.

Для початку реєстрації Вам обов'язково необхідно надати оригінал квитанції про сплату адміністративного збору в розмірі 140 грн.

Далі нотаріус реєструє від Вас заяву в електронному реєстрі. Скан-копія квитанції також надсилається на сервер електронного реєстру.

Актуальні статті:

- Договір купівлі-продажу майнових прав
- Фонд фінансування будівництва в Україні
- Як відбувається угода з купівлі квартири в 2019 році

На підтвердження реєстрації Вашої заяви Ви підписуєте картку приймання документів, де зазначено, що для реєстрації права власності Ви передаєте нотаріусу оригінали документів на квартиру (договір купівлі-продажу, дарування, міни, інше).

У вас є сумніви або питання? Зв'яжіться з нами для отримання кваліфікованої допомоги юриста з нерухомості в Києві та Київській області.

Один примірник картки залишається у нотаріуса, другий у заявника.

Починаючи з третього дня Ви можете звернутися до нотаріуса, у якого Ви укладали правочин і від якого Ви отримали картку приймання документів, і на підставі цього документу отримати оригінали всіх документів, зазначених у картці приймання, а також Інформаційну довідку з Державного реєстру майнових прав про реєстрацію Вашого права власності.

Оскільки політика держави спрямована на позбавлення паперових носіїв інформації та перехід в електронний, не лякайтеся, що Інформаційна довідка буде видана Вам нотаріусом на білому аркуші без підпису та без печатки нотаріуса. У будь-якому разі цей документ є справжнім.

Актуальні статті:

- Як укласти договір міни нерухомості - інструкція
- Купівля квартири в новобудові за переуступкою прав
- Договір дарування нерухомості - особливості

У нижньому кутку цього документа розташований QR-код. Надалі, коли з'являться технічна можливість, законом передбачено, що нотаріус повідомляє Вам унікальний номер, за яким зареєстровано Ваше право власності, і Ви, своєю чергою, можете зайти на сайт, ввести цей номер і роздрукувати на паперових носіях усю інформацію про реєстрацію Вашого права власності навіть не виходячи з дому.

Оскільки право власності на нерухомість виникає з моменту державної реєстрації права на неї, з моменту отримання Інформаційної довідки у нотаріуса або унікального номера - Ви остаточно законний власник придбаної Вами нерухомості.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

ЗАЛИШТЕ ЗАПИТ

і отримайте професійну консультацію від наших спеціаліств як можна швидше

    Або зателефонуйте нам за номерами:

    zapyt (096) 151-26-49 (099) 210-47-97 (093) 145-31-51
    ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
    +
    Передзвоніть мені!