Блог
Вітаємо Вас на блозі компанії "Ваш юрист Купцова"! Тут ми публікуємо поради та іструкції щодо юридичних процедур, думки юристів, нотаріусів та іншу корисну інформацію.

Іпотека Україна 2021. Іпотечні покупці. Ризики та питання.

Сьогодні, у зв’язку з активним зростанням цін на нерухомість, кількість іпотечних покупців зросла.

У зв’язку з цим у власників нерухомості виникає багато запитань щодо ризиків і нюансів оформлення таких угод з так званими іпотечними покупцями.

Основним з нюансів, що продаватимуть нерухомість іпотечним покупцям є:

Час: Строк розгляду видачі кредиту покупцеві може зайняти тривалий час. Час угоди може зайняти цілий день.

Угода: Кредит можуть видати чи ні.

Ціна договору: Дорожнеча оформлення угоди (найчастіше оформлення угоди проводиться нотаріусом банку як і оцінка нерухомості,

Поради під час продажу нерухомості іпотечним покупцям:

Продавачам:

-надавати документи тільки після укладення попереднього договору.

– Для розгляду видачі кредиту банком потрібні документи на нерухомість, яку купуватимуть іпотечні покупці (ретельно прописати в договорі умови збереження завдатку в разі відмови банку від видачі кредиту)

– обумовити витратну частину оформлення угоди

Покупцям:

-зафіксувати ціну завдатку і ціну договору в гривнях (оскільки кредит видаватиметься в гривні – ні копійки більше, ні копійки менше)

– ретельно прописати в договорі умови збереження завдатку в разі відмови банку від видачі кредиту

– додатково перевірити нерухомість у нотаріуса або юриста (наявність згоди банком видати кредит під іпотеку квартири не дає гарантії безпеки угоди)

Частозадавані питання:

– чи є ризики у власника нерухомості продавати свою нерухомість іпотечним покупцям?

Ні. Головне передавати документи особисто працівникові банку після укладення попереднього договору, юридично правильно все прописавши.

– які платежі повинен сплачувати продавець і покупець, якщо продає іпотечним покупцям?

Продавець: оцінка, новий технічний паспорт з реєстрацією в новому реєстрі з 01.08.2021, 1% мита, 5% податку і 1.5% військового збору (якщо нерухомість у власності менше 3-х років або з січня місяця до дати угоди це другий продаж), половина вартості послуг нотаріуса тільки за укладення договору купівлі-продажу це близько 100 $, Витяг про відсутність прописаних осіб 300 грн, обов’язкові платежі Міністерства юстиції України 500-1500 грн залежно від кількості продавців, у шлюбі чи ні, чи було перейменування вулиці чи ні.

Покупець: 1% пенсійний збір, половина вартості послуг нотаріуса за укладення договору купівлі-продажу – це приблизно 100$, обов’язкові платежі Міністерства юстиції України за договір купівлі-продажу та іпотечний договір – приблизно 3000 грн залежно від кількості покупців, у шлюбі чи ні, оплата нотаріуса за оформлення іпотечного договору, реєстрація заборони та іпотеки (11 000-12000 грн), 0,1% державне мито.

ЗАЛИШТЕ ЗАПИТ

і отримайте професійну консультацію від наших спеціаліств як можна швидше

    Або зателефонуйте нам за номерами:

    zapyt (096) 151-26-49 (099) 210-47-97 (093) 145-31-51
    ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
    +
    Передзвоніть мені!