Блог
Вітаємо Вас на блозі компанії "Ваш юрист Купцова"! Тут ми публікуємо поради та іструкції щодо юридичних процедур, думки юристів, нотаріусів та іншу корисну інформацію.

Договір купівлі-продажу майнових прав

На сьогоднішній день в Україні однією з поширених схем інвестування в нерухомість є Договір купівлі-продажу майнових прав. Пояснюється це простотою цієї процедури інвестування та її дешевизною.
Популярнішою за цю форму інвестування в новобудову, ймовірно, є лише схема інвестування через Фонд фінансування будівництва.
Слід відрізняти схему інвестування за одним лише Договором купівлі-продажу майнових прав та схему інвестування через форвардні контракти із залученням біржі, де інвестор укладає Договір купівлі-продажу деривативу та Договір купівлі-продажу майнових прав.
Актуальні статті:
- Особиста чи спільна власність подружжя
- Перелік документів для відкриття спадщини
- Реєстрація права власності на нерухомість
Законодавча база Договору купівлі-продажу майнових прав.
Хоча, Договір купівлі-продажу майнових прав прямо не передбачений Законом України "Про фінансово-кредитні механізми та управління майном під час будівництва житла та операціях з нерухомістю" (зі змінами) від 19.06.2003 № 978-IV, ідентифікатор 978-15, даний вид договору має місце бути.
Відповідно до статті 11 Цивільного кодексу України, підставою прав та зобов'язань, зокрема, є договори та інші правочини.
За умовами частини 3 статті 6 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладенні договорів, виборі контрагентів та визначенні умов договору з урахуванням вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Згідно зі статтею 626 Цивільного кодексу України, договір - домовленість двох і більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Тобто як під час укладення Договору купівлі-продажу майнових прав, так і під час врегулювання спору в суді, слід керуватися загальними нормами закону щодо укладення правочинів.
Актуальні статті:
- Особливості купівлі нерухомості з боргами за комуналку
- Юридичний супровід купівлі-продажу нерухомості на аукціоні
- Житловий Комплекс "Амурський" м. Київ - короткий юридичний аудит (огляд) будівництва
Що ж собою являють майнові права?
Відповідно до статті 190 Цивільного кодексу України:
Майно (як особливий об'єкт) - річ, сукупність речей, майнові права та обов'язки.
Майнові права (як предмет інвестування) - інші речові права.
Майнове право - право "очікування" виникнення права власності на окремий індивідуально визначений об'єкт нерухомості (квартира, житлове або нежитлове приміщення, інше) з відкладальними умовами, визначеними Договором купівлі-продажу майнових прав, укладеним між особою (фізичною або юридичною), що залучала для будівництва кошти фізичних чи юридичних осіб, та особою (особами), чиї кошти було залучено у дане будівництво.
Право власності виникає тоді, коли дотримано та виконано всі умови за Договором купівлі-продажу майнових прав:
З боку особи (осіб), чиї кошти були залучені в дане будівництво - виконання повної оплати за договором. Повна оплата за договором - оплата проєктної площі закріпленого об'єкта нерухомості та коригування квадратних метрів фактичної площі згідно з технічним паспортом Бюро технічної інвентаризації. Тільки після оплати коригування квадратних метрів виникає повне виконання умови за договором. На підтвердження виконання цієї умови, особою, яка залучає кошти в будівництво, надається інвестору довідка про 100% оплату.
Актуальні статті:
- Як відбувається угода з купівлі квартири
- Як купити квартиру - покрокове керівництво
- Перелік документів для відкриття спадщини
З боку особи (осіб), яка залучала для будівництва кошти фізичних або юридичних осіб - закінчення будівництва, отримання технічного паспорта, отримання документа, який відповідно до чинного законодавства на момент закінчення будівництва, засвідчить прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта, документ, що засвідчує присвоєння об'єкту нерухомого майна адреси.
За законом :
Відповідно до статті 182 Цивільного кодексу України право власності підлягає державній реєстрації в Державному реєстрі речових прав. Тобто внесення до електронного реєстру реєстратором (у т.ч. державним або приватним нотаріусом) інформації про нового власника нерухомості.
В юридичній практиці часто виникають запитання від інвесторів щодо того, чи виникнуть складнощі чи перешкоди під час реєстрації права власності, якщо кошти інвестують у будівництво через Договір купівлі-продажу майнових прав?
Порядком державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - Порядок) закріплено порядок державної реєстрації права власності на об'єкт нерухомого майна, що був збудований на території України.

ЗАЛИШТЕ ЗАПИТ

і отримайте професійну консультацію від наших спеціаліств як можна швидше

    Або зателефонуйте нам за номерами:

    zapyt (096) 151-26-49 (099) 210-47-97 (093) 145-31-51
    ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
    +
    Передзвоніть мені!