Блог
Вітаємо Вас на блозі компанії "Ваш юрист Купцова"! Тут ми публікуємо поради та іструкції щодо юридичних процедур, думки юристів, нотаріусів та іншу корисну інформацію.

Військовий збір – юридичний аспект – запитання та відповіді

З 2015 року операції з рухомим і нерухомим майном (договори купівлі-продажу, дарування, оформлення спадщини) обкладаються додатковим податком - Військовим збором. У цій статті ми постаралися узагальнити найпопулярніші запитання клієнтів і відповісти на них.
1 Чи оподатковується майно (дохід), отримане шляхом купівлі, прийняття в дарунок або в порядку спадкування у 2014 році?
- Ні, таке майно (дохід) не оподатковується.
Актуальні статті:
- Як купити квартиру - покрокове керівництво
- Список документів - попередній договір купівлі-продажу квартири
- Список документів - договір купівлі-продажу квартири
- Ціна (вартість) укладення нотаріально посвідченого договору купівлі-продажу квартири
2. Чи є платниками військового збору юридичні особи?
- Ні. Платниками Військового збору є фізичні особи (резиденти та нерезиденти)
3. Яка ставка військового збору? Від якої суми її слід рахувати?
- Ставка військового збору становить 1,5 %. Вона обчислюється з ціни договору, але не нижче оціночної вартості такого об'єкта (військовий збір обчислюється з більшої суми). Наприклад, при укладенні договору купівлі-продажу в договорі зазначається дві вартості. Перша - ціна продажу (тобто за скільки ви продаєте майно). Друга - оціночна вартість майна, надана суб'єктом оціночної діяльності (згідно зі звітом про оцінку). Перша (ціна продажу) - 800 000 грн. Друга (оціночна вартість суб'єкта оціночної діяльності) - 700 000 грн. Військовий збір= 800 000 * 1,5/100=12 000 грн.
4 Чи оподатковуються Військовим збором спадкоємці-резиденти 1 черги споріднення?
- Ні.
5. У 2017 році я придбав земельну ділянку за договором купівлі-продажу. Тепер я маю намір продати цю земельну ділянку. Чи необхідно сплачувати Військовий збір у цьому випадку?
- Так. Земельна ділянка перебуває у Вашій власності менше 3-х років і підлягає оподаткуванню (5%). Згідно з Податковим кодексом України, там, де операції з рухомим і нерухомим майном підлягають оподаткуванню, виникає, відповідно, і Військовий збір (1,5 %).
6. На початку 2017 року я переоформив у спадщину домоволодіння після свого батька. Тепер я хочу подарувати це майно своїй дочці. Чи оподатковується в цьому випадку договір дарування Військовим збором?
- Ні.
7. Чи існують пільги зі сплати податку і для яких категорій осіб? Чи передбачено пільги для осіб, які втратили близьких родичів або майно в зоні АТО та/або на території, де проводяться антитерористичні операції?
- Це запитання лунає неодноразово і з кожного конкретного питання ми уточнюємо інформацію в Державній фіскальній службі України. На жаль, відповідь одна: зі сплати Військового збору пільги ні для кого не передбачені!
8. Коли і куди потрібно сплачувати Військовий збір ?
- Військовий збір перераховується на рахунки Державного бюджету. Реквізити оплати наявні на офіційних сайтах Державної Фіскальної Служби у Вашому місті. Оплата здійснюється в момент вчинення нотаріальної дії (договору купівлі-продажу, договору Дарування, оформлення спадщини). Також Ви можете попросити реквізити сплати як у районних Державних податкових інспекціях і попросити допомогти прорахувати правильно військовий збір, так і у приватного або державного нотаріуса, у якого Ви будете вчиняти нотаріальну дію.
9. Яка відповідальність виникає у податкових агентів за несплату Військового збору?
- За не нарахування, неотримання або за не сплату Військового збору до податкових агентів застосовується фінансова та адміністративна відповідальність, пеня. За не нарахування, неотримання або за не сплату Військового збору платниками податку в т.ч. і податковим агентом до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків - штраф у розмірі 25% від суми податку, що підлягає сплаті до бюджету. Ці самі дії вчинені повторно (протягом 1095 днів) - штраф у розмірі 50% від суми податку, що підлягає сплаті до бюджету. Ці самі дії вчинені три і більше разів (протягом 1095 днів) - штраф у розмірі 75% від суми податку, що підлягає сплаті до бюджету.
У разі якщо у Вас залишилися питання Ви можете звернутися за оплачуваною Юридичною Консультацією з Нерухомості до наших фахівців.

ЗАЛИШТЕ ЗАПИТ

і отримайте професійну консультацію від наших спеціаліств як можна швидше

    Або зателефонуйте нам за номерами:

    zapyt (096) 151-26-49 (099) 210-47-97 (093) 145-31-51
    ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
    +
    Передзвоніть мені!