Блог
Вітаємо Вас на блозі компанії "Ваш юрист Купцова"! Тут ми публікуємо поради та іструкції щодо юридичних процедур, думки юристів, нотаріусів та іншу корисну інформацію.

Як відбувається угода з купівлі квартири у 2021 році

На просторах інтернету і в засобах масової інформації неодноразово висвітлюються статті та ролики про процедуру купівлі квартири, підводні камені, тонкощі та нюанси нотаріального посвідчення угоди.
Зміни в законодавстві тягнуть за собою зміни в процедурі оформлення угоди, що зі свого боку піднімає питання "Як відбувається угода з купівлі квартири?" у топ найактуальніших тем в Україні.
У цій статті запропонуємо покрокову інструкцію з купівлі квартири 2021 року, яка допоможе як покупцям і продавцям, що вперше зіткнулися з подібною операцією з нерухомістю, так і тим, хто вже раніше був стороною продавця або покупця і має досвід участі в оформленні договору купівлі-продажу квартири.
Першим етапом є пошук об'єкта нерухомості для покупця, і пошук потенційного покупця для продавця. Продавець здійснює фото фіксацію своєї квартири, і розміщує оголошення про продаж квартири на різних спеціалізованих ресурсах самостійно, або із залученням фахівців з нерухомості.
Актуальні статті:
- Особливості купівлі нерухомості з боргами за комуналку
- Юридичний супровід купівлі-продажу нерухомості на аукціоні
- Як купити квартиру - покрокове керівництво
Покупець знаходить самостійно або за допомогою спеціалістів з нерухомості квартиру, яка підходить для купівлі, відбувається огляд квартири, де покупець переконується у відповідності заявлених фотографій дійсності, покупець обов'язково повинен перевірити паспорт та податковий код власника (якщо показує довірена особа, доручення від власника або договір на надання послуг про продаж), оригінали документів на нерухомість. Бажано перевірку довірити юристам/адвокатам з нерухомості, які можуть гарантувати відсутність арештів, іпотек, судових рішень, виконавчих проваджень, інше щодо цієї квартири. Також покупцям рекомендуємо звертати особливу увагу на вхідні та міжкімнатні лунки, на наявність ознак друкарських помилок квартири, звернути увагу, щоб квартира не виглядала занедбаною, не полінуватися поспілкуватися з сусідами та консьєржами щодо квартири, яка Вас цікавить. Не завжди конфліктні ситуації доходять до судів та арештів, інколи сварки мають періодичний характер, і інформація про конфлікт між родичами, які претендують на квартиру, не внесена до реєстрів, оскільки справа не дійшла до суду. Саме тому ретельний огляд квартири та діалог із мешканцями може відкрити завісу реальної ситуації щодо історії квартири, її власників та родичів.
Отже, після того, як продавець знайшов покупця, а продавець визначився з купівлею квартири, необхідно провести переговори щодо істотних умов угоди, пакету документів, необхідних для угоди, необхідність укладення попереднього договору, обговорити дату, місце і час укладення основного договору - договору купівлі-продажу квартири.
Провести переговори можна в офісі юриста або адвоката, агентства нерухомості або в нотаріальній конторі.
Пов'язані послуги:
- Послуги з Нотаріального Засвідчення та Посвідчення Договорів
- Послуги з Виготовлення Оцінки Нерухомості та майна
- Послуги Юриста з Нерухомості
Якщо сторони хочуть закріпити зобов'язання передачею гарантійної суми (завдатку) це потрібно обов'язково відобразити в письмовому вигляді та нотаріально засвідчити.
Відповідно до чинного законодавства Попередній договір обов'язково укладається в тій формі, в якій укладається договір купівлі-продажу. Оскільки договір купівлі-продажу обов'язково підлягає нотаріальному оформленню, отже, і попередній договір обов'язково потрібно укладати в письмовій формі та посвідчувати у нотаріуса. Потрібно пам'ятати, що агентські договори і розписки без нотаріального Попереднього договору не мають юридичної сили в суді, і повернути гроші в разі неукладення договору буде неможливо. Багато хто заощаджує на нотаріальному договорі, оскільки він коштує грошей (1% від суми, яку передають як завдаток, і послуги нотаріуса від 5000 грн.).
До істотних умов угоди відносяться: дата, час, місце укладення основного договору купівлі-продажу, термін звільнення квартири і передача ключів, шляхом підписання Акту приймання-передачі квартири, термін зняття з реєстрації зареєстрованих у квартирі, що продається, осіб, наявність та термін погашення заборгованостей по комунальних та інших платежах, що з меблів і техніки залишається у квартирі після продажу та чи входить вони до загальної вартості квартири, чи покупцю треба буде оплачувати окремо за бажанням, інше.
Актуальні статті:
- Особиста чи спільна власність подружжя
- Перелік документів для відкриття спадщини
- Реєстрація права власності на нерухомість
Документи, які необхідні покупцеві для угоди:
Паспорт, податковий код, свідоцтво про шлюб, паспорт, податковий код, нотаріальна згода (чоловіка/дружини) на купівлю, якщо покупець одружений або в разі, якщо покупець проживає однією сім'єю без реєстрації, або в разі, якщо покупець проживає однією сім'єю.

ЗАЛИШТЕ ЗАПИТ

і отримайте професійну консультацію від наших спеціаліств як можна швидше

    Або зателефонуйте нам за номерами:

    zapyt (096) 151-26-49 (099) 210-47-97 (093) 145-31-51
    ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
    +
    Передзвоніть мені!