Блог
Вітаємо Вас на блозі компанії "Ваш юрист Купцова"! Тут ми публікуємо поради та іструкції щодо юридичних процедур, думки юристів, нотаріусів та іншу корисну інформацію.

Купівля квартири в новобудові за переуступкою прав

Переуступка прав нерухомості здійснюється до здачі будинку в експлуатацію. Укладається переуступка за участю 3-х сторін - первинного інвестора (покупця), забудовника і нового інвестора, який виявив бажання купити квартиру. За формою договір залежить від схеми інвестування, але в будь-якому разі укладається в тій формі, в якій укладався договір з первинним інвестором. Якщо договір з первинним інвестором було укладено в простій письмовій формі, договір переуступки прав також укладатиметься в простій письмовій формі, якщо договір з первинним інвестором було укладено в нотаріальній формі, то, відповідно, договір переуступки прав також підлягає нотаріальному посвідченню. З практики аналогом договору переуступки прав виступає договір про внесення змін до договору з первинним інвестором, в якому пункт з даними первинного інвестора викладено в новій редакції з даними нового інвестора. При цьому весь інший текст залишається незмінним, оскільки на нового інвестора покладаються ті самі права та обов'язки, які покладалися на первинного інвестора.
Актуальні статті:
- Як відбувається угода з купівлі квартири
- Особиста чи спільна власність подружжя
- Перелік документів для відкриття спадщини
З практики випливає, що найчастіше продають квартири в новобудовах за договором переуступки через те, що новобудова з низькою вірогідністю буде введена в експлуатацію, або існують інші ризики для отримання права власності на квартиру в такому об'єкті. Тому ми рекомендуємо здійснювати Перевірку Юридичної Чистоти Нерухомості.
Перелік документів для укладення купівлі квартири за договором переуступки:
паспорт, податковий код нового інвестора, згода подружжя на укладення договору, свідоцтво про шлюб
документи щодо компанії забудовника (Витяг, Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР), Свідоцтво про реєстрацію, Статут, наказ про призначення підписанта-представника забудовника, якщо забудовник фізична особа-підприємець - Виписка або Витяг з ЄДР). Якщо забудовник фізична особа - паспорт, податковий код, згода подружжя на укладення договору, свідоцтво про шлюб
договір, укладений із первинним інвестором (оригінал)
документ, що підтверджує внесення первинним інвестором суми внесених коштів (оригінал)
отримання згоди інвестора на укладення договору про переуступку прав (залежить від політики компанії забудовника тобто за необхідності)
Перед укладенням договору наполегливо рекомендуємо перевірити документи у юриста з нерухомості на земельну ділянку, будівництво, документи забудовника, наявність арештів, судових спорів, інше, оскільки укладення договору переуступки прав несе такі самі ризики та негативні наслідки, як і укладення договору із забудовником з первинним інвестором.
Вартість укладення купівлі квартири за договором переуступки
Забудовники по м. Києву та Київській області зазвичай беруть відсоток за посвідчення договору про переуступку прав від 1-5%, але в деяких відсоткові ставки відсутні. Все це має бути прописано в договорі первинного інвестора. Найчастіше процентна ставка відсутня або значно нижча, якщо первинний інвестор переуступає своє право близьким родичам. Якщо договір про переуступку укладається без нотаріального посвідчення, крім вищевказаних відсотків оплачувати нічого не потрібно за договір переуступки. Здебільшого оплату вищевказаних відсотків і винагороду послуг агентств нерухомості покладають на первинного інвестора, але в будь-якому разі можлива оплата первинним і кінцевим покупцем навпіл або тільки кінцевим інвестором, якщо вони про це домовилися.
Якщо договір з первинним інвестором було укладено в нотаріальній формі, переуступка прав теж буде засвідчена нотаріусом і становить 1% + послуги нотаріуса (близько 3500 грн).
Пов'язані послуги:
- Послуги з Нотаріального Засвідчення та Посвідчення Договорів
- Послуги створення та реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.
- Послуги з Виготовлення Оцінки Нерухомості та Майна
Для нового інвестора договір переуступки прав не є кінцевим етапом отримання права власності на квартиру. Після здачі будинку в експлуатацію право власності нового інвестора реєструється або одразу в Державному реєстрі речових прав у реєстраційній службі (або з 2016 року у приватного чи державного нотаріуса) або ж укладається основний договір купівлі-продажу квартири.

ЗАЛИШТЕ ЗАПИТ

і отримайте професійну консультацію від наших спеціаліств як можна швидше

    Або зателефонуйте нам за номерами:

    zapyt (096) 151-26-49 (099) 210-47-97 (093) 145-31-51
    ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
    +
    Передзвоніть мені!