Як купити квартиру – покрокове керівництво
Купівля квартири - чудове фінансове вкладення, але також і дуже ризикований крок для тих, хто ще не стикався з операціями з нерухомістю. Для того, щоб у підсумку не залишитися без квартири і без грошей, радимо Вам звернутися до наших юристів з нерухомості, щоб вони провели оцінку ризиків і негативних наслідків, правову експертизу документів, перевірили законність документів на квартиру і права особи розпоряджатися цим майном.
У тому випадку якщо Ви вирішили діяти самостійно - давайте розберемося в процедурі купівлі квартири, розробивши покрокову інструкцію з купівлі квартири.
Актуальні статті:
- Список документів - попередній договір купівлі-продажу квартири
- Військовий збір - юридичний аспект - питання і відповіді
Спочатку, коли Ви знайшли покупця, перевірили стан квартири, комунікації, наявність доброзичливих сусідів, інфраструктури, саме час перевірити документи і законність права власності продавця.
КРОК 1. Перевіряємо власника (власника) квартири
Нерідко до нас за супроводом угоди звертаються особи, які хочуть купити майно в осіб, що лише прописані в приватизованій квартирі, а не мають права власності. Прописка не дає права розпоряджатися власністю: продавати, дарувати, укладати договір міни, довічного утримання тощо. Для укладення договору купівлі-продажу та його попереднього договору має бути присутнім особисто власник (власники, якщо з правового документа видно, що їх декілька). Якщо власник з якихось причин не може бути особисто присутнім, тоді договір підписується його представником за довіреністю, який має такі повноваження. Має чи не має людина такі повноваження можна побачити з тексту довіреності, перевірити строк дії довіреності, перевірити, чи скасовано/змінено довіреність, перевірити дійсність бланка, на якому викладено документ (чи не вкрадено його!).
Отже:
Для перевірки власника потрібні: оригінал паспорта, оригінал ідентифікаційного коду (або копія), документи на квартиру, технічний паспорт, довіреність (за необхідності).
Випадок із практики:
перевіряючи законність власника ми зіткнулися з ситуацією, коли від імені власника діяв представник за довіреністю. Після численних перевірок було виявлено факт смерті власника. Відповідно, дія довіреності втратила чинність зі смертю власника. Особа, яка мала намір продати майно, порушувала закон! Юристами було вжито відповідних заходів - усунуто ризики та негативні наслідки. Надалі, якби цей факт було упущено, такий договір визнали б недійсним у суді.
КРОК 2. Перевіряємо майно
Для перевірки майна потрібно взяти правовий документ і техпаспорт, перевірити орфографічні помилки, звірити прізвища, імена, по батькові власників у всіх документах, адреси, інші дані, чи було перейменування вулиці, інше. Перевірити справжність і законність цього документа, необхідно виходячи із законодавства, яке діяло на момент його укладення (перевірити форму документа, необхідність нотаріального посвідчення, необхідність згоди другого з подружжя під час його посвідчення, чи пройшов правовий документ державну реєстрацію, інше). Поцікавитися і подивитися за техпаспортом наявність перепланувань, зроблених власником, і не узаконених належним чином. Більш детально розібратися із законодавчою базою і правовим аналізом документів, перевірити арешти, заборони, іпотеки, застави, законність права власності власника і права третіх осіб допоможуть компетентні юристи нашої компанії.
Якщо Вам потрібна кваліфікована допомога фахівця рекомендуємо Вам звернути увагу на нашу послугу з Перевірки Юридичної Чистоти Нерухомості.
Отже:
Як бачимо, для аналізу документів і права власності на квартиру без юристів не обійтися. Вони знають і контролюють зміни в законодавстві, можуть вказати на суттєві нюанси. Для того, щоб у майбутньому не стикатися з державними установами, судами, інше, краще отримати усний або письмовий висновок експертів у цій галузі, щоб бути впевненим на сто відсотків про відсутність тяжб, арештів, третіх осіб на майно.
Випадок із практики:
У документах продавця (правовий документ на квартиру і паспорт) були невідповідності в прізвищі та в імені. Лосєва (через "Е")-Лосєва (через "Є"), Анна - Ганна. Фахівці нашої компанії надали експертизу цього документа у двох примірниках: один для нотаріуса, а другий для клієнта, для використання такого висновку в майбутньому, тим самим заощадивши час, гроші, судові тяжби, пошук свідків.
КРОК 3. Переговори
Перед угодою сторона продавця, покупця, представник агентства нерухомості, юристи (за наявності), збираються для врегулювання вартості квартири, хто за які платежі платить, призначають дату і час угоди, обумовлюють основні нюанси за договором.
Якщо є необхідність передати зобов'язальний платіж (раніше використовувалося слово "завдаток"), то в таких випадках