Блог
Вітаємо Вас на блозі компанії "Ваш юрист Купцова"! Тут ми публікуємо поради та іструкції щодо юридичних процедур, думки юристів, нотаріусів та іншу корисну інформацію.

Договір дарування нерухомості – особливості

У практичній діяльності виникає багато запитань щодо: процедури оформлення Договору дарування, оподаткування (коли виникає військовий збір і податок, а в яких випадках він не виникає), орієнтовної вартості на укладення Договору дарування нерухомості у нотаріуса. У даній статті ми спробували висвітлити всі основні моменти та побажання наших клієнтів і детально розповісти про порядок укладення Договору дарування, оподаткування та цінову політику.
Договір дарування укладається в письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню. З січня 2013 року після посвідчення договору та державної реєстрації Обдаровуваному вже не потрібно звертатися до Бюро технічної інвентаризації (БТІ). Після укладення правочину на руки він отримує нотаріально посвідчений Договір та Витяг з державного реєстру речових прав, який підтверджує внесення права власності Обдаровуваного до електронного реєстру (бази Укрдержреєстру).
Слід звернути увагу власників, які мають намір подарувати своє майно на те, що з моменту укладення Договору дарування, власником майна, подарованого за договором, стає Обдаровуваний. З цього моменту Обдаровуваний може розпоряджатися даним майном (квартирою, будинком, землею, інше) на власний розсуд, а саме: продати, подарувати, обміняти, заповісти, виписати власника і вигнати з житла, прописати інших осіб, інше.
Якщо майно, яке власник хоче подарувати, було придбано в шлюбі і є спільною сумісною власністю подружжя, для укладення цього договору обов'язково необхідна згода другого з подружжя на дарування нерухомості. У даній згоді необхідно вказувати прізвище, ім'я та по батькові, дату народження Обдаровуваного, майно (адреса, характеристика майна, інше), що буде даруватися, інформацію про шлюб, що підтверджує факт перебування майна у спільній сумісній власності подружжя.
Актуальні статті:
- Юридичний супровід переуступки прав вимоги за кредитом (договору переуступки боргу)
- Як викупити кредит у банку, що ліквідується - покрокова інструкція
- Договір купівлі-продажу майнових прав
Обдаровуваному для отримання в Дар майна згода другого з подружжя не потрібна. Це пов'язано з тим, що майно, отримане в Дарунок або в порядку успадкування, є особистою власністю того, хто отримав таке майно, і в разі розлучення, майно, отримане в дарунок або отримане в процесі переоформлення спадщини, не підлягатиме поділу між подружжям.
Дарування між дітьми та батьками і дарування між подружжям
В даному блозі, ми виділили дарування між дітьми та батьками і дарування між подружжям окремо, оскільки при укладенні Договору між цими особами податок (=5%) і військовий збір (=1,5%) не виникає. Ці категорії осіб між собою є родичами 1 черги. Щоб підтвердити цей факт:
при даруванні нерухомості між подружжям - Обдаровуваний повинен надати свідоцтво про шлюб
при даруванні між дітьми та батьками - Обдаровуваний повинен надати свідоцтво про народження (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу або рішення суду, у разі, якщо був факт зміни прізвища на підставі вступу в шлюб, або укладалося цією особою два та більше реєстрацій шлюбів).
Оскільки дарування між дітьми та батьками і дарування між подружжям не обкладається податком (=5%) і військовим збором (=1,5%) та за своєю природою є безоплатним, отже, і подавати декларацію про доходи щодо цього майна не потрібно.
Хоч у цьому випадку не виникає податок (=5%) і військовий збір (=1,5%), але за ціною обійдеться цей договір у розмірі 1% державного мита (від оціночної вартості майна або частини, яку дарують) і послуги нотаріуса 4000 грн. Оплата може здійснюватися Обдаровуваним, Дарувальником або порівну.
Пов'язані послуги:
- Послуги з Нотаріального Засвідчення та Посвідчення Договорів
- Послуги з Виготовлення Оцінки Нерухомості та майна
- Послуги Юриста з Нерухомості
Дарування між родичами (всі крім I черги споріднення). Дарування між сторонніми людьми
Наостанок, хотілося б вказати на Дарування нерухомості, де виникає податок (=5%) і військовий збір (=1,5%). При Даруванні між іншими родичами (не зазначеними раніше, наприклад, дарування між братами та сестрами, дарування між онуками та бабусями/дідусями, інше) або сторонніми людьми, при укладенні Договору дарування виникає 5% податку, 1,5% військового збору, 1% державного мита та послуги нотаріуса 4000 грн.

ЗАЛИШТЕ ЗАПИТ

і отримайте професійну консультацію від наших спеціаліств як можна швидше

    Або зателефонуйте нам за номерами:

    zapyt (096) 151-26-49 (099) 210-47-97 (093) 145-31-51
    ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
    +
    Передзвоніть мені!